Poradnik początkujących i zaawansowanych

Kredyt samochodowy i e – poradnik dla początkujących i zaawansowanych "użytkowników"

Co to jest kredyt samochodowy? Uważasz, że "bez chwili zawahania" przytoczysz jego prawidłową definicje? Sprawdźmy! To kredyt, który umożliwia Nam kupno "każdego wybranego przez Nas" pojazdu (np. Auta, motocykla, motoru, łodzi, quadu, przyczepy, maszyn rolniczych...), zarówno "z pierwszej", jak i "drugiej ręki". Czy tak właśnie brzmiała Twoja odpowiedź? O kredyt na zakup samochodu (i nie tylko!) możemy wystąpić w banku, w salonie samochodowym, w komisie, na giełdzie samochodowej...(a więc bardzo często w tym samym miejscu, w którym kupujemy Nasze auto). Jesteś pewien, iż bank odrzuci Twój wniosek o kredyt, ponieważ zamierzać "wskazać" we wniosku nie nowy, a używany samochód? Nie rezygnuj ze składania wniosku w banku..."z pewnością nie zostaniesz odrzucony"!

obliczenia-kredyt-gotowkowy.jpg

Poobserwuj (chociaż przez moment) rynek kredytów i pożyczek samochodowych (Czym różni się kredyt od pożyczki na zakup samochodu? Przeczytaj na stronie : http://autopolan.pl/), a bez wątpienia zauważysz, że oferta banków (jak i parabanków, komisów, giełd, salonów samochodowych) jest bardzo rozbudowana...Bez trudu uda się Nam znaleźć co najmniej kilkanaście "naprawdę interesujących" kredytów "z przeznaczeniem" na zakup auto (oraz dowolnie wybranego przez kredytobiorcę pojazdu), o czym świadczy przygotowany przez Nasz zespół ranking...

Złożysz wniosek o duży czy mały kredyt samochodowy? "Nieważne" jak odpowiesz na powyższe pytania. Zanim bank zaakceptuje Twój wniosek, "ustali z Tobą" sposób zabezpieczenia spłaty kredytu (Warto podkreślić, iż zdecydowana większość kredytów samochodowych "wiąże się" z zabezpieczeniem), oraz "spyta" o wysokość "deklarowanego" przez Ciebie wkładu własnego (zadeklarowany przez Ciebie wkład własny, to...?). Rozważasz również przystąpienie do kredytu gotówkowego? Twój kredyt zostanie zapieczony "poprzez" poręczyciela (Twoim poręczycielem z pewnością może zostać...?), ubezpieczenie kredytu, oraz wkład własny. "Bez nerwów"! Kredyty samochodowe "zabezpieczone" są nie tylko oprocentowane na niższy procent, ale także "wyposażone są" w mniejszą prowizję (za udzielenie kredytu), niż kredyty gotówkowe!

Przed złożeniem wniosku o kredyt samochodowy bądź kredyt gotówkowy "skonfrontuj ze sobą" koszty kredytu (zwróć również uwagę na "poziom skomplikowania" procedury kredytowej). Skorzystaj z porównywarki kredytów (i dokonaj konfrontacji nawet w kilkudziesięcu bankach!). Zobacz, jak wysoka jest Twoja zdolność kredytowa! I wybierz najtańszy kredyt (Chciałabyś wiedzieć, które banki nie odrzucą Twojego wniosku o kredyt? Tę informacje również "prześlę" do Ciebie porównywarka!).

Bezskutecznie szukasz banku, który zaoferuje Ci kredyt samochodowy bez wkładu własnego? Na Naszej stronie www znajdzie "wyjątkowy" ranking kredytów samochodowych, w którym prezentujemy wyłącznie banki niewymagające od klienta posiadania wkładu. Warto zapamiętać! Wymagany przez bank wkład własny "spadnie" wówczas, gdy złożymy wniosek o mniejszą kwotę kredytu, "skrócimy" czas spłaty, oraz "dokonamy wyboru" nowego auta. Osoby, które złożą wniosek o kredyt gotówkowy "nie są zobligowane" do "wprowadzenia" wkładu własnego, jednakże...koszt kredytów gotówkowych jest wyższy. auto-na-sniegu.jpgOd dłuższego czasu "nosisz się z zamiarem" przystąpienia do kredytu samochodowego? "Licz się z tym, iż" bank poprosi Cię "o przedstawienie" wkładu własnego (I odpowiednio wcześniej przygotuj na ten wydatek swój portfel/swoje konto oszczędnościowe).

Czy wiesz o tym, że kredyt samochodowy "należy do rodziny" kredytów konsumpcyjnych? Jednakże...cel kredytu samochodowego jest "ściśle określony" (Nie wiesz, na co możesz przeznaczyć otrzymane pieniądze od banku? Przypominajmy! Na kupno pojazdu!). Zastanawiasz się, w jaki sposób banki "chronią się" przed "niesystematycznymi" (niezaangażowanymi w spłatę) kredytobiorcami? Ustanawiając zabezpieczenie na kredytowanym pojeździe! "Pod postacią" przewłaszczenia na zabezpieczenia (W taki wypadku...to bank stanie się właścicielem pojazdu!), zastawu rejestrowego (Oznacza to, że kredytodawca ma prawo sprzedać Twój samochód, jeśli Ty nie będziesz "wywiązywał się ze swoich zobowiązań"!), depozytu karty pojazdu (Karta Twojego pojazdu "znajduje się" w banku, a Ty...nie masz możliwości sprzedaży pojazdu. Kartę pojazdu "zostanie Ci wręczona" dopiero wówczas, gdy spłacisz cały kredyt!).

"Z każdej strony obejrzałeś" oprocentowanie nominalne zaproponowanych Ci kredytów samochodowych? Bez wątpienia do jeden z najważniejszych "elementów" każdego kredytu samochodowego "determinujących jego cenę", aczkolwiek...to RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) powinna przykuć największą uwagę każdego kredytobiorcy!