Poradnik początkujących i zaawansowanych

Czyszczenie historii w BIK w praktyce

Specjalistyczne kancelarie prawne i najlepsze firmy od czyszczenia BIK-u są w stanie wymóc na bankach praktycznie wszystko. Czyszczenie BIK najczęściej polega na usuwaniu informacji o niespłacanych kredytach oraz informacji o spóźnianiu się z zapłatą rat. Należy pamiętać, że informacje takie mogą ciągnąć się za nami nawet przez kilkanaście lat i co gorsze nie znikną one nawet po spłaceniu całego kredytu.

bardzosmutniludzie.jpg

Musimy pamiętać jednak, że to tylko kredytodawca może skasować nieprawidłowe dane i czyszczenie BIK jest bardzo skomplikowane. Jak działają firmy usuwające negatywną historię w BIK? W praktyce firmy te stosują najczęściej lekki szantaż. Polskie prawo, które dotyczy przetwarzania danych osobowych jest bardzo skomplikowane i nawet banki nie do końca odnajdują się na tym polu. Błędy banków i ich niewiedzę starają się wykorzystać właśnie firmy, które oferują czyszczenie BIK.

Co ciekawe na usuwaniu niekorzystnych dla Nas informacji w BIK wcale się nie kończy. Sąd może nakazać bankom również zapłatę odpowiedniego odszkodowania za wszelkie szkody, które ponieśliśmy w wyniku błędów w przechowywaniu danych osobowych w rejestrach BIK. W niektórych przypadkach kwota ta może sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Najczęściej takie sytuacje pojawiają się w przypadku osób, które zamierzają kupić nowe mieszkanie. Kredytobiorca wpłaca najpierw zadatek na mieszkanie, a następnie składa wniosek o udzielenie kredytu mieszkaniowego. Jeżeli w wyniku błędów w BIK nie otrzymamy kredytu, to bardzo często tracimy od 10 do 40 tys. wkładu własnego i w takim przypadku bank może ponosić odpowiedzialność za nieprawidłowe przetwarzanie naszych danych.

Jeżeli chcemy skorzystać z ofert takiej firmy musimy pamiętać, że warunkiem czyszczenia historii BIK jest oczywiście spłacenie wszelkich zobowiązań. Bez tego żadna firma nie będzie chciała Nas reprezentować, ponieważ nie będzie miała żadnych argumentów w walce z bankami. Drugi warunek, który musi być spełniony to oczywiście wynagrodzenie. Jak powszechnie wiadomo prawnicy nie są tani i nie inaczej jest w przypadku czyszczenia BIK. Według najnowszych danych pomoc prawnika będzie nasz kosztować średnio od 1000 do 2000 zł.

Czyszczenie BIK w wielu przypadkach jest naszą ostatnią deską ratunku i chociaż żadna firma nie daje nam 100% gwarancji że uda im się usunąć negatywne informacje w BIK to coraz więcej Polaków decyduje się na skorzystanie z ofert firm czyszczących BIK. Osoby, które chcą skorzystać z usług takich firm muszą być jednak bardzo czujnie ponieważ na naszym rynku jest wielu oszustów. Jeżeli chcą się Państwo dowiedzieć jak wybrać solidną firmę i jak uniknąć nieuczciwej firmy to koniecznie zachęcamy do przeczytania artykułu http://finansowaparabola.pl/czyszczenie-historii-bik-ogole-mozliwe.html.